Anglické prebúdzania

Lásky o piatejLasky_o_piatej.html
Anglické prebúdzania
KlišéKlise.html
Zlodeji bozkovZlodeji_bozkov.html
Sladké snySladke_sny.html
Sladke_sny.html
Miluje nemiluje idemMiluje_nemiluje_idem.html
Lekcie z nenávistiLekcie_z_nenavisti.html
Perly tej druhejPerly_tej_druhej.html
 

Román Anglické prebúdzania je voľným pokračovaním Lások o piatej. Príbeh nás po skončení prázdnin vráti späť na vojenskú základňu do Uxbrigde. Spolu s hlavnou hrdinkou však zistíme, že dvakrát sa do tej istej rieky naozaj vstúpiť nedá, že všetko je inak a ešte komplikovanejšie ako predtým!

Ak ste si mysleli, že o živote opatrovateliek v Anglicku viete už všetko, tak potom vám toto pokračovanie dokáže, ako ľahko a v momente sa môže svet opatrovateľky zrútiť. Uvidíte naplno celú absurdnosť každodenných prebúdzaní opérky, no i zložitosť (ne-)reálnych vzťahov.

Pokračovanie psychologicky prehlbuje jednotlivé vzťahy vo svetle nových situácií...

anglické prebúdzania

o knihe:
vyšla: 2006, vydavateľstvo Petrus
231 strán, mäkká väzba, 20 x 13

tútorka (“krstná mama”)
Táňa Veselá

recenzie

www.litcentrum.sk

predaj knihy:
momentálne kúpite za super cenu 4.90 € a len na:
www.abcknihy.skhttp://www.litcentrum.sk/31938http://www.abcknihy.sk/Kniha/anglicke-prebudzania-2561215shapeimage_10_link_0shapeimage_10_link_1
obsah:
Prezentácia knihy:

Dňa 11. marca 2006 bola v Kultúrnom dome Zrkadlový háj v Bratislave prezentovaná kniha Anglické prebúdzania. Program viedla Ingrid NOSKOVIČOVÁ, riaditeľka KC Pezinok a ukážky z knihy čítala Iveta NEČESANÁ, riaditeľka Kultúrnych zariadní Petržalky. Krstnou mamou sa stala vtedajšia šéfredaktorka časopisu Rebecca Táňa VESELÁ. Medzi hosťami sa objavila i Magda HOLLÁ (manželka zosnulého režiséra Martina HOLLÉHO), spisovateľka Ivica RUTTKAYOVÁ a bývalý veľvyslanec v Maďarsku Štefan MARKUŠ s manželkou.

ako kniha vznikla:

Tri roky trvalo, kým som našla spôsob, ako vydať Lásky o piatej. Po celý ten čas som v hlave nosila pokračovanie - ale: načo písať ďalšiu knihu “do šuplíka”? A potom sa stal malý zázrak! Krátko po vydaní Lások som dostala ponuku od vydavateľstva Petrus na napísanie pokračovania, ktorá však bola časovo obmedzená. Mala som na výber: alebo znovu vydáme Lásky o piatej alebo si sadnem za stôl a čím skôr napíšem knihu, z ktorej som mala v tej chvíli prakticky iba prvú kapitolu... O päť týždňov bol rukopis na svete. No kým ho dostal do rúk vydavateľ, poprosila som svojho brata, aby ho (za 24 hodín!) prečítal. Bratovmu úsudku dôverujem natoľko, že som bola ochotná rukopis Anglických prebúdzaní aj odhodiť... Naozaj!